Le Mans 24 dní – 1. ročník 2021

skončil závod třicetičlenných družstev Le Mans 24 dní, ve kterém jsme zjistili, jaké jsou naše sportovní limity, jak jsme vytrvalí, jak silná je naše vůle. Bojovali jsme s nemocemi, s rehabilitací i sami se sebou. Zjistili jsme, zda jsme týmovými hráči a díky soutěži jsme byli pravidelně v kontaktu.

Pro budoucí generace zaznamenávám, že denní maximum za jednotlivce bylo 50 kliků (hodnoceny dvěma body), 100 dřepů (hodnoceny jedním bodem) a 30 leh/sedů (za tři body). Celkem třikrát se podařilo dosáhnout absolutního maxima, tedy 8700 bodů (2x týmu FB, 1x týmu Halahoj z Třebíče), tedy stavu, kdy všech třicet závodníků týmu odcvičilo všechny cviky. Je to neuvěřitelný výkon a zaslouží si velké uznání. Neméně důležité pro týmy, které nedosáhly na příčky nejvyšší, byly jejich „menší“ cíle. Například předsevzetí alespoň v jedné etapě mít kompletní jeden ze cviků. To se podařilo všem družinám HOBŘ a jednou i týmu PK. Důležité byly i osobní výzvy jednotlivců, často aspirující na odcvičení 100 % cviků ve všech 24 etapách a řada z nich byla úspěšně vybojována.

Ale to není všechno. Dokázali jsme pro cvičení strhnout i lidi ve svém okolí. Cvičilo se všude. Doma, v práci, na výletech, na běžkách, zastávkách MHD i při bruslení na rybníce.

Mezi závodníky patřili členové oddílu, kamarádi, rodiče, sourozenci… A lze s vysokou mírou pravděpodobnosti říci, že absolvované a leckdy doslova vydřené cviky by bez této soutěže nebyly vykonány. Udělali jsme tedy něco opravdu výjimečného! Můžeme být na sebe hrdí a zvolat: Jestřábe, nejsme sloní mláďata !