Kalendář Hoši od Bobří řeky 2022

Objednejte si kalendář Hoši od Bobří řeky 2022 s dvanácti originálními komixy z oddílového života a dalšími "vychytávkami". Formát kalendáře A2, 14 listů, cena 400 Kč. Kalendář vyšel 13.listopadu 2021.

Kalendář objednávejte mailem na oddil@pd-hobr.cz.

Došlé objednávky evidujeme, ale dokud nebudeme mít fyzicky kalendáře z tiskárny u sebe, nepřijímáme platby předem. Jakmile tiskárna kalendáře dodá, všem kdo si objednali ať už mailem nebo přes formulář napíšeme, pošleme variabilní symbol a údaje pro provedení platby.

Osobní odběr je možný zde:

  • v Praze na adrese Dis Media, Praha 3 – Žižkov, Roháčova 1126/70, telefon: 222 212 791, 774 222 026, každý pracovní den (9 až 17:00 hod.)
  • v Brně – Klubovna SPJF, Mendlovo náměstí 11/20, pouze v úterý (17:00 – 18:00 hod.), vojtech.hanus@spjf.cz, 602 174 066

Pro doručení

můžete zvolit Zásilkovnu, do poznámky zadejte adresu a ID výdejního místa. Poštovné a balné pro 1 ks bude 100 Kč.
(Pro zasílání preferujeme tuto možnost, je to pohodlné a jisté). ID zjistíte v detailu pobočky https://www.zasilkovna.cz/pobocky po zadání směrovacího čísla a výběru pobočky.

Pro doručení na adresu bude poštovné a balné 150 Kč.


Kromě osobního odběru uvádějte vždy kompletní adresu, telefon, případně adresu a ID zásilkovny, kde si kalendář vyzvednete.

………………………………..

Když jsme v osmdesátých letech prožívali ve Dvojce své dětství, měli jsme tu skvělou příležitost zažít ještě v plné síle Jaroslava Foglara – Jestřába. Bylo nepopsatelné, jak dokázal ve svém věku znovu a znovu sestavovat programy výprav a oddílových schůzek, starat se o chod oddílu, udávat směr a přitom předávat dalším a dalším hochům „oddílový poklad“, kterým jsou vzpomínky, tradice a oddílové zvyklosti přenášené a prožívané napříč jednotlivými generacemi.

Cílem Spolku Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky, který vznikl z iniciativy bývalých členů oddílu „Dvojka“ v roce 2018, je zachování živých tradic Dvojky a jedinečného výchovného systému Jaroslava Foglara a tento kalendář je jednou z mnoha aktivit v tomto směru. Jeho zakoupením přispíváte na vydání dalších dílů komixové historie Dvojky. Překládané příběhy jsou autentické, v oddíle prožité. Některé humornější až rozpustilé, jiné vážné, pro zamyšlení. Snažili jsme se v nich, kromě přiblížení událostí samotných, zachytit také některé z výše uvedených zvyklostí, tradic, a také, jak Jestřáb s oblibou říkával, vynálezů. Nutno říci, že ačkoliv Jestřáb již v té době nemohl fyzicky obsáhnout vše, po čem duše mladých mužů prahne, byl pro nás vždy vzorem preciznosti a do posledních chvil i neuvěřitelného nasazení a vytrvalosti.

– ukázka stránky z kalendáře –

Modrý život
Jestřáb vždy na vrcholná místa svého pomyslného žebříčku, hned vedle met nejvyšších, kterými byly zejména gentlemanské chování, věrnost a spolehlivost, stavěl i fyzickou zdatnost. I v pokročilém věku se snažil každý den cvičit a udržovat se tím v dobré fyzické i psychické kondici. Jistě si vzpomenete na četné připomínky a důraz, které na to ve svých dílech kladl, zažili jsme to mírou vrchovatou i v oddíle. Proto jsme v loňském roce uspořádali soutěž třicetičlenných týmů s názvem „Le Mans 24 dní“, pod heslem „Jestřábe, nejsme sloní mláďata.“ Pokud se budete s rodinou či přáteli chtít v roce 2022 přidat (startujeme opět na Jestřábovo výročí 23.1.2022), najdete ke konci roku více informací na našich stránkách www.pd-hobr.cz

Kalendárium
Pokud výše uvádím, že naše sdružení archivuje a dokumentuje tradice a bohatou historii Dvojky, která se píše již od roku 1913, pak zde máte možnost nahlédnout do výběru některých událostí, které nějakým významným způsobem formovaly oddílové prostředí. Z pochopitelných důvodů zde nejsou uváděna všechna data získání či ztrát kluboven – vždyť jich bylo již víc než třicet, výročí každého z více než tisíce členů, kteří oddílem prošli, ani každý odjezd na tábor, které se jako korálky v nepřetržitém sledu navlékají od roku 1916. Až budete do příslušného okénka kalendáře zapisovat svoji poznámku, můžete se podívat, s jakou oddílovou událostí se toto datum pojí.

Příběhy z oddílových kronik
vás přenesou do dávných dob. Snažili jsme se zde naznačit i některé události, které se posléze objevily v Jestřábových literárních dílech. Je pravdou, že kroniky psával často svým nenapodobitelným stylem právě Jestřáb, mnohdy však za významného přispění dalších členů a několika generací skvělých ilustrátorů.

A co by to bylo za oddílový „materiál“ bez soutěže?
Pomocí nápovědy, kterou v kalendáři objevíte, vyluštěte následující text a vypátrejte, jak se jmenoval příběh Rychlých šípů, který je v zašifrované události popsán. Vyluštěný text i odpověď na naši otázku nám můžete poslat do 31.1.2022 na e-mail: oddil@pd-hobr.cz. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří od nás dostanou Jestřábovu knížku Život v poklusu i s několika originálními památkami z oddílového života a dalších deset vylosovaných dostane drobné dárky s Foglarovskou tématikou.

Jestřábe, děkujeme Ti za společně prožité chvíle, které formovaly naše životy.

Za Spolek PD-HOBŘ Milan Žaloudek

………………………………..

Děkujeme za Vaše reakce, moc to pro nás znamená!

Kalendář je pro dcerku k svátku a je z něj naprosto nadšená. Moc se vám povedl, skvělý počin!
Pavel Macháček, Jim

Ďakujem za kalendár, včera dorazil, je perfektný! Krásna práca. 
Rasťo Štefanik

Děkuji za zaslání kalendáře a vůbec, děkuji za jeho vytvoření. Vypadá skvostně a těším se na něj.
Přeji Tobě i celému oddílu, ať se v roce 2022 daří, je radost sledovat vaší činnost.
Michael Kučera, Bobr

Kalendář mi v pořádku přišel a je naprosto úžasný.
Václav Novák

Ještě jednou moc děkuji za opravdu nádherný a povedený kalendář. Vyluštěný text a odpověď na otázku jsem již také velmi rád odeslal 🙂
Roman Šach, Šachíno

Kalendář jsem si vyzvedl, prohlédl a … je super. Moc děkuji.
Bohuslav Prchal, Bob

Děkuji a věřím že synkovi udělá kalendář radost. Díky za Vaši práci.
Petr Jáchym

… do Brna do klubovny jedu zítra, tak si kalendář vyzvednu a zaplatím to tam.
Díky moc, kalendář vypadá moc dobře! Přeju všechno dobré!
Roman Hofr

Tím komiksem jste mě moc potěšili, těším se na to!
Martin Foret

Kalendář je krásný, už nám visí nad krbem!
Vojta Hanuš

Děkuji za hezkou soutěž, ať se vám daří v oddílové činnosti
Radek Dlouhý

Děkuji za moc pěkný kalendář. Tenhle jsem musel mít kvůli jeho originálnímu a bohatému obsahu.
Je to asi nejlepší kalendář, jaký jsem kdy držel v ruce.
František Čepelák

Ahoooj! tak už je to tady! Upřímně jste mi udělali jako tvůrci velkou radost. Nejen tím nápadem, ale i celým provedením. Setkat se takhle na stránkách kalendáře s lidma, které jsem už spoustu let neviděl je moc fajn. Například Řešetlák vedle kterého jsem bydlel leta ve Vršovicích, Ikar, se kterým jsem chodil také tam do školy. Takže za mě velký palec nahoru. Měj se fajn a těším se na další podobné aktivity.
Tom