Vaše vzkazy

Napište nám, jaké dobré skutky jste během plnění Modrého života vykonali vykonali. Mohou být ispirací a vodítkem pro ostatní a zároveň poutem dobra mezi lidmi, kteří se společně snaží o stejnou věc. Nemyslete si, i děti mohou být svým jednáním vzorem pro dospělé, pro ostatní.
Jaký z bodů Modrého života je pro vás nejtěžší ? Co jste při plnění zkoušek zažili a jaké radostné prožitky vykouzlily úsměv na vašich tvářích? Vybrané příspěvky zde budeme zveřejňovat.

Napište nám na oddílový e-mail: oddil@pd-hobr.cz


ZATÍM BÁBOVKOU JSEM

Do Modrého života jsem se zapojil s velkou vervou a chtěl vyhrát. Vím, že nesoutěžím s ostatními, ale jen sám se sebou a musím se přiznat, že další měsíce jsem tento boj prohrál. Covid nebo své nasazení v uprchlickém táboře by byly jen výmluvy. Prostě jsem nestíhal si vybarvovat okénka každý den a zpětně jsem si zapisoval jen ty, co jsem si pamatoval, že jsem je jistojistě splnil.

A tím jsem nedosáhl počtu modrých okének, co bych se nestyděl o sobě zveřejnit a i dosáhl alespoň bronzového stupně. Prohrál jsem svůj zápas s pečlivostí, soustavností a pamětí, ale věřím, že se na Jestřábovu desku cti ještě vrátím a sobě, vám i Jestřábovi ještě ukážu, že nejsem žádná bábovka.
Nepíše se mi to snadno – ZATÍM BÁBOVKOU JSEM.

Menhart