o nás

Informace o oddíle


Kdo jsme, jaké jsou podmínky členství, jakými pravidly se řídíme ? Dozvíte se z následujících článků.

Kdo jsme

Měli jsme tu čest chodit a později i vést oddíl, který byl založen v roce 1913 jako skautský oddíl Dvojka. Oddíl proslavil zejména legendární spisovatel, pedagog a skautský vůdce Jaroslav Foglar. My pokračujeme v jeho díle a udržování oddílových tradic.

Pro nováčky

V našem oddíle můžeš zažít to, co popisuje Jaroslav Foglar – Jestřáb ve svých knížkách. Dobrodružné výpravy, hry, soutěže a nejrůznější zkoušky ve kterých poznáš co v tobě doopravdy je, partu kamarádů i nadšených a pro činnost zapálených vedoucích.

Oddílové písemnosti

Oddílové dění dokumentuje náš časopis Čigoligo, oddílová kronika a Vánoční sešit. Následující článek přináší historii i vysvětlení těchto pojmů. Písemnosti jsou určeny především členům oddílu, rodičům a přátelům. Po kliknutí na odkaz si můžeš některé z nich prohlédnout.

Nepsané zákony

Nepsané zákony tvoří soubor pravidel vytvářejících charakter a zvyklosti oddílu. Ovlivňují chování a vzájemné vztahy mezi námi, jsou otevřeným kodexem, do kterého postupně přibývají další ustanovení. Je naší ctí je dodržovat, jak umíme nejlépe.